Pet Taxi

Pet taxi, evcil hayvan sahiplerinin onları bir yere götürmesi veya taşıması gerektiği durumlarda yanındadır. Kendi arabanız varsa, prensipte bununla ilgili herhangi bir sorun yoktur. Fakat ya kendi arabanız yoksa ve hayvanı acilen veteriner kliniğine götürmeniz gerekiyorsa? Normal bir taksi çağırmak her zaman bir seçenek değildir. Telefonda belirtmezseniz bir hayvanla seyahat ettiğinizi, sürücü sizi taşımayı reddedebilir. Reddetme, hem hayvanı taşımak için olağan isteksizlikten, hem de hayvanın döşemeyi mahvedeceği veya lekeleyeceği korkusundan olabilir.

 Ayrıca sürücünün sadece alerjisi olmasından kaynaklanabilir.Alerji durumunda, sürücüyü sizi almaya ikna etmeye çalışmamak en iyisidir. Bir alerji nedeniyle bir sürücünün boğulma krizi geçirdiğini hayal edin. Sürücünün pratik olarak hayatınızı ve sağlığınızı “elinde tuttuğu” göz önüne alındığında, riske atmamak daha iyidir. Bu tür durumlar ne olursa olsun pet taxi ile “hayvanların taksiyle taşınması” hizmetini yararlanmanız gerekir. Sizi ve evcil hayvanınızı şehrinizin herhangi bir köşesine götürmeye yardımcı olmaktadır.

Pet Taxi Taşıma Kuralları

Pet Taxi kullanmayı tercih ediyorsanız, birkaç temel kuralı bilmeniz gerekir. Bunlar:

  • Küçük hayvanlar (kediler ve küçük köpekler) su geçirmez tabanlı taşıyıcılarda taşınmalıdır. Bu, döşemenin ve güvenliğin zarar görmesini önlemek için temel bir uyarıdır. Güvenlik, hayvan arabanın etrafında serbestçe hareket ederse, arabanın pedallarının altına girebileceği ve kötü sonuçlardan kaçınmanın zor olacağıdır.
  • Taşıyıcılar arka koltukta minder üzerinde (ayaklarda) durmalıdır. Bu nokta zaten hayvanların kendilerinin güvenliğine hizmet ediyor. Bir evcil hayvan için en hoş yer olmayabilir ama en güvenli yer orasıdır. Bir kaza durumunda camdan dışarı fırlamayacağı gerçeği vardır. Taşıyıcıyı bir kemerle sabitlemek de mümkündür, ancak bu artık dört ayaklı bir kişi için en güvenli hareket şekli değildir.
  • Kuşlar kafeslerde olmalıdır. Bunları arka yolcunun ayakları altında taşımasını da yapabilirsiniz.
  • Büyük köpekler yataklı olarak taşınmalıdır. Bunları arka koltuğun ayaklarına yerleştirebilirsiniz.
  • Hayvan arabanın içini bozar veya lekelerse, restorasyondan (temizlikten) araç sahibi sorumlu olur.

Bu temel erimeleri gözlemleyerek evcil hayvanınızı güvenli ve sağlam bir şekilde istediğiniz noktaya getirebilirsiniz.

Pet Taxi İle Seyahat

Pet taxiözelindeevcil hayvanınızla uzun mesafeler seyahat etmeseniz bile, bazen onu bir yere götürmeniz gerekebilir. Örneğin veterinere rutin kontrol için götürebilirsiniz. Kişisel bir arabanız yoksa, bu durumda normal bir taksi kullanmak en uygun olacaktır. Toplu taşıma araçları tercih ederseniz, alışkın olmayan hayvanın kendisi böyle bir yolculuktan stres alabilir. Pet taxi bu konuda sizin yardımınıza koşacaktır.

Pet Taxi ile Diğer Taksi Araçların Arasındaki Farklar

Pet taxi her araçlar gibi dış görünüş olarak aynı görünsede iç özellik açısından farklılıklar oluşur. Evcil hayvanınızı taşımak için, hayvanın türüne bağlı olarak bir yatak takımına ve bir ağızlığa ihtiyacınız olacaktır.Köpekler, boyutuna bakılmaksızın, sadece bir namlu ve tasma ile taşınır. Ayrıca koltukta bir yatak olması da istenir. En küçük köpek bile stresli bir durumda kesinlikle tahmin edilemez şekilde davranabilir. Küçük evcil hayvanların (kediler, tavşanlar ) taşınması özel taşıyıcılarda veya paletli kafeslerde gerçekleştirilir. Kedilerin sağlam tabanlı taşıyıcılarda veya özel kauçuk torbalarda taşınması önerilir.Kuşlar paletli kafeslerde taşınır. Kafes yoksa, serbest hava akışı için önce deliklerin açılması gereken normal bir kutu ile kolayca değiştirilebilir. Hayvan hiçbir koşulda aracın etrafında serbestçe hareket etmemelidir.

Pet Taxi Hakkında Bilinmeyenler

Pet taxi, tek başına veya sahibiyle birlikte hayvanınızın artık bir profesyonel tarafından sağlanan bir taşıma hizmeti sunar. Gerçekten de hayvan taksiciliği düzenlemeye tabi bir meslektir. Bu, yüksek kaliteli bir hizmet gerektirir. Sürücü, hayvanları kullanma konusunda eğitimlidir ve onların güvenliği için temel kuralları bilmesi gerekir. Araç, her tür hayvanı barındıracak ve yolculuk boyunca optimum konfor sağlayacak şekilde donatılmış olmalıdır. Evcil hayvanınız için stres yok olması gereken bir durumdur. Evcil hayvanlar genellikle sürü halinde yaşamaya alışkındır ve yabancılarla birlikte olmak onlar için gerçek bir stres kaynağı olabilir. Pet taxi onları toplu taşımadan kurtarır.

Pet Taxi Hizmetleri 

Pet taxi hizmetleri çok farklı ve çeşitte hizmet sunar. Bunlar:

Veteriner danışmanlığı için gidiş-dönüş ulaşım sağlar. Sahibi çalışıyorsa ya da müsait değilse, taksi her sorunu çözer. Taksilerin veya UBER’lerin çoğu evcil hayvanları reddederken, hayvan taksisi, arkadaşınızı taşımak için bir çözümdür.

Leave a Reply

Your email address will not be published.