Kediler için Pet Taksi

Home / Pet Taksi / Kediler için Pet Taksi

Kedi taksi ile evinizdeki küçük sevimli dostlarınızı, kutu sevdalıları, başına buyruk hareketleri olan varlıklar, yani kedilerinizi  onları bakım için en rahat edecekleri özel taksi hizmetlerini kullanabilirsiniz. Her zaman kedilerimizle birlikte olmayı ve vakit geçirmeyi isteriz. Bu küçük sevimli varlıklar tek bir bakışıyla kendilerini bize bağlayabilir. Onlardan ayrı kaldığımız zamanlarda onları çok özleriz ve onların da bizi özlediğini düşünürüz. Çünkü onlar sevgilerini göstermeyi pek sevmezler.

Onlar için en iyisini ister, en iyi mamaları almaya çalışırız, veteriner kontrollerine aksatmadan götürmeye gayret ederiz. Tüylerinin kısaltılması ve tırnak kesimi de evcil kediler için çok önemlidir. Ama kedi sahiplerinin zorlandığı en büyük sorunlardan biri de kediyi istenilen yere taşıma problemidir. Özellikle araç sahibi olmayan kedi kedi pet taksi sahiplerinin bir yerden başka bir yere can dostuyla gidebilmesi bazen sanılandan zor olabilir. Evcil hayvan taşıma fikrine bazı taksiciler ve otobüs şoförleri sıcak bakmadığı gibi bazı ulaşım araçlarında da hayvan taşıma izni verilmemektedir. Bu durumda imdadımıza kedi taksi koşar!

Kediler Evcil midir?

Uzmanların yaptığı çalışmalara göre kediler hiçbir zaman tam olarak evcilleştirilmiş sayılmamaktadır. İnsanlar avcılık ve toplayıcılıktan tarıma geçtikten sonra, tarım sayesinde üretilen ürünlerin korunması için kullanılan yerlere çeşitli kemirgen hayvanların girmesini ve zarar vermesini kediler sayesinde önlerken, kediler de bu hayvanları avlayarak karınlarını doyurmuşlardır.

Yani kediler insanların evcilleştirme çabalarıyla değil, kendi istekleriyle insanlara yanaşmışlar ve iş birliği yapmışlardır. Hatta kedilerin hiçbir şekilde insanlardan komut almamaları, kedilerine özgü hareketleri olması dolayısıyla insanlar tarafından tanrı olarak bile görülmüşlerdir. Eski Mısır hiyerogliflerinde bolca kedi figürü görebildiğimiz gibi, insanlarla birlikte kedilerin de mumyalandıkları görülmüştür.

Daha sonra Orta Çağ Avrupa’sında cadılar gibi kedilerin de şeytanla işbirliği yaptığı şeklinde bir batıl inanç ortaya çıkmış ve cadılarla birlikte kediler de yakılmıştır. Tanrı sıfatından bir anda şeytan sıfatı yüklenmiştir. Orta Çağ Avrupa’sında kedilerin, parlayan gözleri ve geceleri dışarıda çok dolaşmaları yüzünden “cadıların büyülü hayvanları” olduğuna dair bir inanış yaygındı.

Kedilere yapılan bu katliam yüzünden etrafta dolaşan taşıyıcı farelerin sayısının artmasıyla veba salgını önlenemez bir hal aldı ve tüm Avrupa’da binlerce insan ölmüştür. Üstüne üstlük o dönemde kediler vahşice öldürüldü diye vebanın bir tür intikam olduğuna dair bir inanış hâkim olmuş; hastalık, “Tanrı’nın Gazabı” olarak adlandırılmıştır. Günümüzde ise bu sevimli dostlarımız ne tanrı ne de şeytan olarak görülür. Evlerimizin bir ferdi, can dostlarımızdır. Kedinizle aranızdaki koşulsuz sevgi bağı sayesinde psikolojik ve fiziksel sağlığınızda olumlu gelişmeler gözlemleyebilirsiniz. Kedinizi sevdiğinizde çıkardığı mırıltıların anksiyeteye ve strese iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Kedi Taksi ile Kedi Bakımına Rahat Gidin!

Bir kediye evinizde bakmaya karar verdiyseniz bazı araç ve gereçlere ihtiyacınız olacaktır. Öncelikle kedinize uygun mama ve su kabı almalısınız. Ayrıca kediler köpekler gibi tuvaletlerini dışarıya çıkarak yapmak yerine evde hazırlayacağınız kum kabına yapmak isterler. Bunun için bir kum kabına ve kedi kumu temin etmeniz gerekir. Her gün kum kabını temizlemeniz gerekir çünkü kediler pis kuma da tuvaletlerini yapmak istemezler. Kediler kendilerine ait yatakları olsun istedikleri ve orayı sahiplendikleri için kedinize uygun yatak almanızı da öneririz. Kedinizin evinizdeki mobilyalara zarar vermemesi için bir tırmalama platformu edinmeniz de yararınıza olacaktır. Tüy bakımına da çok önem verirler, bu yüzden tarama aracı da alabilirsiniz. Kediniz için uygun mamayı almalısınız, kediler mama konusunda seçici olabilir. Son olarak can dostunuzun uzun yıllar sizinle olmasını istiyorsanız veteriner kontrollerini ve aşılarını da aksatmamanız gerekir. Veterinere ya da birlikte bir yerlere gitmeyi istiyorsanız ve kendi aracınız yoksa kedi taksi tam size göre olacaktır. Ayrıca siz kedinizle olmasanız bile kedinizi kedi taksi aracılığıyla istediğiniz yere götürebilirsiniz.

 Kedi Taksi Nedir?

Kedi taksi can dostunuzun güvenle yolculuk yapmasını sağlar. Kedi taşıma konusunda en güvenli ve hayvan sahiplerinin içine sinecek yöntem kedi taksi kullanmaktır. Normal taksiler can dostunuzla yoculuk yapmayı kabul etmeyebilir. Ancak kedi taksi sayesinde sevimli dostunuzla güvenli ve rahat yolculuk yapabilirsiniz.

Ayrıca siz yanınızda olmasanız bile kedinizi göndermek istediğiniz yere güvenli şekilde ulaştırabilirsiniz. Hayvan taşıma konusunda bilgi ve tecrübesiyle kedinizi gönül rahatlığıyla kedi taksi ile yolculuk yapmasını sağlayabilirsiniz.  Pet taksi firmamızı arayıp her türlü konuda bilgi alabilir, uygun fiyat ve güvenlik garantisiyle hizmet alabilirsiniz.