Hayvan Taşıma

Can dostlarımız evcil hayvanlarımız hayatımızın vazgeçilmez varlıklardır, bu yüzden hayvan taşıma oldukça önem verilen bir konudur.Her zaman onlarla birlikte olmayı ve vakit geçirmeyi isteriz. Onlar için en iyisini ister, en iyi mamaları almaya çalışır, veteriner kontrollerine aksatmadan götürmeye çalışırız.

Ama hayvan sahiplerinin zorlandığı en büyük sorunlardan biri de hayvan taşıma sorunudur. Özellikle araç sahibi olmayan hayvan sahiplerinin bir yerden başka bir yere can dostuyla gidebilmesi bazen sanılandan zor olabilirHayvan taşıma fikrine bazı taksiciler ve otobüs şoförleri sıcak bakmadığı gibi bazı ulaşım araçlarında da hayvan taşıma izni verilmemektedir.

Pet Taksi ile Hayvan Taşıma En Güvenilir Yöntem

Hayvan taşıma konusunda en güvenli ve hayvan sahiplerinin içine sinecek yöntem pet taksi kullanılmasıdır. Normal taksiler evcil hayvan kabul etmeyebilir. Ancak pet taksi sayesinde can dostunuzla güvenli yolculuk yapabilirsiniz. Ayrıca siz yanınızda olmasanız dahi can dostunuzu göndermek istediğiniz yere güvenli şekilde ulaştırabilirsiniz. Hayvan taşıma konusunda bilgi ve tecrübesiyle gönül rahatlığıyla evcil hayvanınızı teslim edebilirsiniz. Firmamızı arayıp her türlü konuda bilgi alabilir, uygun fiyat ve güvenlik garantisiyle hizmet alabilirsiniz.

Hayvan Taşıma Kullanmanın Rahatlığı

İnsan ve hayvan ilişkilerini incelerken arkeolojik çalışmalar göstermiştir ki bu ilişkinin temeli çok eskilere dayanır. On binlerce yıl önce insanların avcılık toplayıcılıktan yerleşik hayata geçip tarıma yönelmesiyle hayvanları evcilleştirmede ilk adımlar atılmıştır.İlk olarak köpek, keçi ve domuz gibi hayvanlarla başlayan evcilleştirme serüveni zamanla koyunlara atlara kadar gelir.

Köpekleri hem evlerini hem de sürülerini korumak için evcilleştirirken, koyun ve keçi gibi hayvanlarını et, süt ve yünleri için evcilleştirmişlerdir. Artık insanlar istediği hayvanı evinde de çok rahat bakabiliyorlar. Kediler ve diğer beslediğiniz hayvanları dilediğiniz yere hayvan taşıma ile en güvenilir adres olan pet taksi hizmetlerinden yararlanarak götürebilirsiniz.

Can Dostlarımız Hayvan Taşıma ile Hayatımızın Her Yerinde

Hayvanların dostluğu ve sadakati tartışılamaz bir konudur. İster kedi olsun ister köpek olsun hatta minik bir kaplumbağa bile insanların hayatına renk katar, yalnızlığını giderir. Hatta iyileştirici özellikleri bile vardır. Evcil hayvanınızla aranızdaki koşulsuz sevgi bağı sayesinde psikolojik ve fiziksel sağlığınızda olumlu gelişmeler gözlemleyebilirsiniz. Kendinizi sevdiğinizde çıkardığı mırıltıların anksiyeteye ve strese iyi geldiği kanıtlanmıştır.

Bazı köpeklerle hayvan destekli terapiler de dünyadaki pek çok hastane ve tıp kuruluşunda kronik hastalıklardan psikiyatrik rahatsızlıklara kadar pek çok alanda uygulanmaya başlanmıştır. Özel eğitimli kediler, köpekler hatta atlar hastanelerde tedavi görmekte olan hastaları ziyaret edip onlarla zaman geçirerek iyileşmelerine katkıda bulunur.

Evcil Hayvan Bakımı Yaptırılması için Hayvan Taşıma Önemi

İnsanlar gibi hayvanların da çeşitli sekillerde bakıma ihtiyaçları vardır. Türü ve cinsi ne olursa olsun her hayvanın mutlaka iyi bir şekilde beslenmesi, veteriner kontrollerinin yaptırılması, gerekli aşılarının uygulanması gerekir. Hasta oldukları zamanlarda da ivedilikle tedavilerinin yapılması gereklidir. Onlar da insanlar gibi yiyecek seçebilir, mamalarını beğenmeyebilirler.

İnsanlar gibi hastalanabilir, bazı durumlarda alerjik reaksiyon gösterebilirler. Tedavilerinin yapılması ve verilen ilaçların düzenli kullanımı çok önemlidir. Bu durumda hayvan sahibine büyük sorumluluk düşer. Hayvanların ömürleri insanların yaşam süresine göre daha kısadır.

Bu yüzden can dostlarımızla daha uzun süre bir arada olmayı istiyorsak onlara da kendimize gösterdiğimiz gibi özen göstermeliyiz. Can dostlarımızı veterinere götürmek için mutlaka hayvan taşıma kutuları ile götürmemiz gerekir. Onların sağlığı ve güvenliği için hayvan taşıma konusunda bilgili ve tecrübeli ulaşım aracı kullanmalıyız.

Hayvan Taşıma Kuralları

Bazı otobüs veya uçak firmaları can dostlarımızın bizimle birlikte yolculuk yapmasına izin vermişlerdir. Bazı hayvan taşıma kuralları koymuşlardır. Bu kurallar evcil hayvanınızın geçerli olan bir aşısı ve sağlık sertifikasının bulunması önemlidir. Ülkelere giriş izni ile beraber istenilen tüm belgelerin eksiksiz olması gerekir.

Can dostumuzun bütün aşıları eksiksiz yapılmış olması gerekir.Can dostumuzun kafesinin üstündeki bölüme mutlaka adınız soyadınız, adresiniz ile beraber telefon numaranız olmalı ve evcil hayvan sayısı ile evcil hayvanınızın adının yer aldığı bilgilendirme etiketiniyazarak kullanmalısınız. Ancak bazı tehlike arz eden hayvanlar ya hiç kabul edilmez ya da sadece kargo bölümünde seyahat etmesine izin verilir. Evcil hayvanlarınızı pet taksi hizmetlerinden  yararlanarak dilediğiniz yere götürebilirsiniz.