Evcil Hayvan Taşımacısı

Evcil hayvanlarımız hayatımızın vazgeçilmez varlıklardır, bu yüzden onlarla bir yere giderken güvenilir bir pet taksi bulunması önemlidir.Her zaman onlarla birlikte olmayı ve onlarla vakit geçirmeyi isteriz.Ayrı kaldığımız zamanlarda onları çok özleriz ve onların da bizi özlediğini biliriz. Onlar için daima en iyisini ister, en iyi mamaları almaya çalışır, veterinere aksatmadan götürmeye çalışırız. Ama hayvan sahiplerinin zorlandığı en büyük sorunlardan biri de güvenilir evcil hayvantaşımacısı bulunmasıdır.

Özellikle araç sahibi olmayan hayvan sahiplerinin bir yerden başka bir yere evcil hayvanıyla gidebilmesi bazen zor olabilir. Hayvan taşıma fikrine bazı taksiciler ve otobüs şoförleri sıcak bakmadığı gibi bazı ulaşım araçlarında da hayvan taşıma izni verilmemektedir. Bu konuda pet taksi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Evcil Hayvan Taşımacısı ile Dostlarımız Hayatımızın Her Yerinde

 İster kedi olsun ister köpek; minik bir kaplumbağa bile insanların hayatına renk katar, yalnızlığını giderir bu sevimli dostlarınızı evcil hayvan taşımacısı hizmetleri ile dilediğiniz yere götürebilirsiniz.. Hatta hayvanların iyileştirici özellikleri bile vardır. Evcil hayvanınızla aranızdaki koşulsuz sevgi bağı sayesinde sağlığınızda olumlu gelişmeler gözlemleyebilirsiniz. Bir kediyi sevdiğinizde çıkardığı mırıltıların anksiyeteye ve strese iyi geldiği kanıtlanmıştır.

 Bazı hayvanlarla terapiler de dünyadaki pek çok hastane ve tıp kuruluşunda kronik hastalıklardan psikiyatrik rahatsızlıklara kadar pek çok alanda uygulanmaya başlanmıştır. Özel eğitimli köpekler hatta atlar hastanelerde tedavi görmekte olan hastaları ziyaret edip onlarla zaman geçirerek iyileşmelerine katkıda bulunur.

Evcil Hayvan Taşımacısı Hizmeti Nereden Alınır?

On binlerce yıl önce insanların avcılık toplayıcılıktan yerleşik hayata geçip tarıma yönelmesiyle birlikte hayvanları evcilleştirmede ilk adımlar atılmıştır.İlk olarak köpek, keçi, koyun ve domuz gibi hayvanlarla başlayan evcilleştirme serüveni zamanla atlara kadar gelir. Köpekleri ve kurtları hem evlerini hem de sürülerini korumak için evcilleştirirken, koyun ve keçi gibi hayvanlarını et, süt ve yünlerinden faydalanılması için evcilleştirmişlerdir. Bu evcilleştirme tabi ki yüksek oranda insan menfaatine yöneliktir. Bakımını üstlendiğiniz hayvanınız ile bir yerden bir yere giderken en kaliteli hizmeti pet taksi taşımacılığından alabilirsiniz. Bu hizmeti 7 gün 24 saat boyunca istediğiniz yerden almanız mümkündür.

Hayvanınızı Bakıma Götürürken Evcil Hayvan Taşımacısı Nereden Bulunur?

Türü ne olursa olsun her hayvanın mutlaka iyi bir şekilde beslenmesi, veteriner kontrollerinin yaptırılması, gerekli aşılarının uygulanması gerekir. Hasta oldukları zamanlarda da tedavilerinin özenle yapılması gereklidir. Onlar da insanlar gibi yiyecek ayırt edebilir, mamalarını beğenmeyebilirler. İnsanlar gibi hastalığa yakalanabilir, bazı besinlere alerjik reaksiyon gösterebilirler.

 Tedavilerinin yapılması ve verilen ilaçların kullanımı çok önemlidir. Bu durumda bizlere büyük sorumluluk düşer. Hayvanların ömürleri insanların ömrüne göre daha kısadır.Bu yüzden can dostlarımızla daha uzun süre bir arada olmak istiyorsak onlara da gerekli özeni göstermeliyiz. Can dostlarımızı veterinere götürmek için mutlaka hayvan taşıma kutuları kullanmamız gerekir. Onların sağlığı ve güvenliği için bilgili ve tecrübeli evcil hayvan taşımacısı bulmalıyız. Bu konuda pet taksi her zaman yanınızdadır.

Evcil Hayvan Taşımacısı Hangi Kurallara Uymalı?

Bazı otobüs veya uçak firmaları can dostlarımızın bizimle birlikte yolculuk yapmasına izin verirler. Bazı hayvan taşıma kuralları koymuşlardır. Bunun için evcil hayvanınızın geçerli bir aşı ve sağlık sertifikasının bulunması, giriş izinleri ve ülkeler tarafından istenen diğer belgelerin de tam olması gerekir. Sevimli dostumuzun bütün aşıları eksiksiz yapılmış olması gerekir.

Can dostumuzun kafesinin üzerinde mutlaka ad soyadınızın, adresinizin, telefon numaranızın, evcil hayvan sayısının ve evcil hayvanınızın adının yer aldığı bilgilendirme etiketine yer vermeniz de gerekir. Ancak bazen evcil hayvanlar ya hiç kabul edilmez ya da sadece kargo bölümünde seyahat etmesine izin verilir. Bu durumlarda evcil hayvan taşımacısı bulmaktan başka çaremiz kalmaz.

Evcil Hayvan Taşımacısı ile Pet Taksi Güvencesiyle Yolculuk

En güvenli ve hayvan sahiplerinin içine sinecek evcil hayvan taşımacısı pet taksidir. Ticari taksiler veya otobüsler evcil hayvan kabul etmeyebilir. Ancak pet taksi sayesinde can dostunuzla güvenli ve rahat yolculuk yapabilirsiniz. Siz yanında olmasanız dahi can dostunuzu göndermek istediğiniz yere güvenli şekilde ulaştırabilirsiniz.Bilgi ve tecrübesiyle gönül rahatlığıyla evcil hayvanınızı teslim edebileceğiniz tek evcil hayvan taşımacısıpet taksidir. Firmamızı istediğiniz zaman  arayıp her türlü konuda bilgi alabilir, uygun fiyat ve güvenlik garantisiyle hizmet alabilirsiniz